Akwarium na mrówki - podświetlone LED Powiększ

Akwarium na mrówki - podświetlone LED

2 Opinie

2273

Nowy

 • Akrylowe akwarium AntWorks o wymiarach 17 x 14,5 x 3,5 cm
 • Podświetlenie diodami LED umożliwia oglądanie hodowli mrówek także w nocy
 • W zestawie jest wszystko czego potrzebujesz, oprócz mrówek
 • Żel może być używany kilkakrotnie, aż do wyczerpania, wystarcza na co najmniej jeden wiosenno-jesienny sezon 
 • Po wyczerpaniu żelu akwarium można wykorzystać do hodowlii małych rybek

Więcej informacji

99,00 zł

brutto
Paczkomaty 24/7 24h 12,00 zł
Kurier GLS 24h 12,00 zł
Poczta Polska 48h 12,00 zł

Posłuchaj audycji radiowej o produkcie:
Polskie Radio Euro, 8 czerwiec 2010
Koncepcja akwarium mrówek została opracowana przez NASA w czasach intensywnego rozwoju programu podboju kosmosu. Chciano zabrać kolonię mrówek w kosmos w celu zbadania, jak te dzielne owady radzą sobie w stanie nieważkości. Dlaczego? - mógłby spytać dociekliwy czytelnik. Otóż dlatego zapewne, by astronauci mieli co badać po raz kolejny okrążając ziemię. No cóż, w każdym razie dzięki NASA możesz teraz badać życie mrówek na swojej rodzinnej planecie. A nawet, ściślej mówiąc, na swoim osobistym biurku lub stole kuchennym.

Akwarium na mrówki wypełnione zostało nietoksycznym odżywczym żelem w którym przebijasz cztery niewielkie otwory będące zaczątkami tuneli budowanych przez te pracowite owady. Wystarczy tylko udać się do parku lub ogrodu i złapać około piętnastu mrówek. Umieść je w akwarium, nałóż pokrywę....i podziwiaj. W ciągu kilku dni mrówki wykopią niezwykłą sieć tuneli, którą będziesz mógł oglądać przez przeźroczyste ściany pojemnika. Utrzymanie mrówek nic nie będzie Cię kosztować. Musisz tylko zapewnić swoim podopiecznym odpowiednią temperaturę i nasłonecznienie - owady będą odżywiać się żelem. Powinieneś też raz na tydzień unieść pokrywę na kilka chwil, żeby Twoje mrówki mogły zaczerpnąć łyk świeżego powietrza.

Mrówkowe fakty nr 1
Mrówki to jedne z najstarszych stworzeń żyjących na ziemi. Podobnie jak rekiny, nie zostały zmienione przez ewolucję w ciągu milionów lat. Skoro naturze udało się idealnie za pierwszym razem, to po co cokolwiek poprawiać?

Mrówkowe fakty nr 2
W relacji do ich rozmiaru, mrówki są najsilniejszymi stworzeniami na Ziemi. Potrafią unieść ciężar o wadze nawet 20 razy większej niż one same. Mrówki to także najdłużej żyjące owady.

Mrówkowe fakty nr 3
Aktualnie na ziemi znajduje się ok. 10 do potęgi 15 mrówek- to liczba zer o której niezręcznie jest mówić w towarzystwie. W każdym razie, mrówki stanowią 0,1% wszystkich owadów żyjących na ziemi.


 • Akrylowe akwarium AntWorks o wymiarach 17 x 14,5 x 3,5 cm
 • Podświetlenie diodami LED umożliwia oglądanie hodowli mrówek także w nocy
 • Wspaniała zabawka edukacyjna dla każdego w wieku 9-99 lat
 • W zestawie jest wszystko czego potrzebujesz, oprócz mrówek
 • Średnia czas życia mrówki - 3 miesiące (robotnice wynoszą ciała zmarłych mrówek z tuneli i przenoszą do góry akwarium)
 • Żel może być używany kilkakrotnie, aż do wyczerpania, wystarcza na co najmniej jeden wiosenno-jesienny sezon
 • Po wyczerpaniu żelu akwarium można wykorzystać do hodowlii małych rybek
Porady:
 • W pokrywie pojemnika są dwa małe otwory na powietrze. Jeśli masz małe mrówki i boisz się że mogą Ci uciec, możesz spokojnie zakleić je taśmą na kilka tygodni, dopóki mrówki się nie zadomowią.
 • Dla uzyskania dobrych efektów wskazane są duże mrówki, najlepiej leśne
 • W pojemniku jest wystarczająco dużo powietrza aby starczło mrówkom na całe życie. Mimo to Twoi podopieczni potrzebują łyku świeżego powietrza raz na jakiś czas. Po prostu zdejmij pokrywę na kilka sekund raz w tygodniu.
 • Zachowanie mrówek będzie ulegało zmianie w zależności od pory roku. Jeśli owady nie są zbyt skore do kopania tuneli, pamiętaj że zawsze możesz znaleźć nowe mrówki lub zacząć od początku.

Oceń 
2017-05-12

Mrówki w akwarium

Akwarium dobre jakościowo, podswietlenie też - mam od 3 tygodni i póki co daje radę.

Oceń 
2017-04-11

Ant

Bardzo fajny efekt robi całe te podświetlenie

Napisz opinie! !

Napisz opinie

Akceptuję
Rozdajemy ciasteczka każdemu kto odwiedzi naszą stronę zgodnie z Polityką Cookies! Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.