W Polsce maj to już tradycyjnie miesiąc Komunii Świętych. Przystąpienie dziecka do sakramentu - jednego z najważniejszych w jego życiu - to wielkie wydarzenie dla całej rodziny. Po wielu miesiącach nauk i przygotować dziecko po raz pierwszy może w pełni uczestniczyć we Mszy Świętej przyjmując Eucharystię. Zaproszeni na tę wyjątkową uroczystość goście chcą mu podarować prezent z tej okazji. Tylko, który prezent będzie odpowiedni? Moda na prezenty wciąż się zmienia: kiedyś były to zegarki i rowery, dziś na topie jest elektronika i gadżety. A co podarować na prezent na Komunię dla dziewczynki? Przejrzyjcie nasze pomysły poniżej.


Prezent na Komunię dla dziewczynki od Chrzestnej

Gadżety Pusheen

Każde pokolenie ma swojego bohatera, którego wielbiło i zbierało wszystko, co z nim związane: Myszka Miki, Kubuś Puchatek, Hannah Montanah, Pokemony i wiele innych. Teraz serca dzieci (i nie tylko) podbiła słodka kotka Pusheen. Jeśli dziewczynka, która w tym roku przystąpi do Komunii jest także jej fanką, możecie sprawić jej prezent związany z ulubionym bohaterem! W sklepie Toys4Boys znajdziecie mnóstwo gadżetów Pusheen: maskotki, breloki, podkładki, kubki, naklejki, opaski na oczy, notesy, portmonetki, poduszki i wiele innych. Wybierzcie kilka i zapakujcie w kolorowe pudło przewiązane wielką kokardą. Jesteśmy przekonani, że dziewczynka z zachwytem i wypiekami na twarzy będzie wyciągała z pudła niespodzianki kolejne gadżety z serii Pusheen. W końcu to jeszcze dziecko ;)

Świecąca skakanka LED

Świecąca skakanka to świetny prezent na Komunię dla dziewczynki, która uwielbia sport i ciągle jest w ruchu. Świecąca Skakanka LED zachęci do zabawy, bo jest bardzo nietypowa. Podświetlana jest wbudowanymi LED-ami, ale na tym nie koniec. Ma także kilka trybów świecenia, które zmieniają się po wykonaniu odpowiedniej ilości skoków. Na początku świeci na niebiesko, po przekroczeniu liczby 100 skoków, światło zmienia się na czerwono, natomiast po 150 skokach, oświetlenie szaleje na przemian niebieską i czerwoną barwą. Daje to naprawdę mnóstwo frajdy i zachęca do długiej zabawy. Oświetlenie jest bardzo efektowne, a skakanką można robić przeróżne tricki, tak jak z jej zwykłym odpowiednikiem. Długość skakanki wynosi 2,5 metra, ale można ją dostosować do własnych preferencji po prostu przecinając ją w odpowiednim miejscu. Aż samemu chciałaby się taką mieć w dzieciństwie!

Prezent na Komunię dla dziewczynki od Chrzestnego

Domowe planetarium Homestar 

Jeśli dziewczynka interesuje się nauką i pociąga go Wszechświat to będzie zachwycona Domowym Planetarium Homestar. Umożliwia ono obserwację nieba zgodnie z czasem upłynięcia pół roku – do przodu i do tyłu. Wyświetla blisko 60.000 gwiazd, które mogą zmieścić się na suficie czy ścianie w mieszkaniu. Urządzenie ma bardzo dużą rozdzielczość wyświetlanego obrazu i rzuca światło dzięki silnemu oświetleniu LED o mocy 3W. Projektor jest ponadto całkowicie obrotowy. Do całego zestawu dołączone są dwie płyty projekcyjne, na których znajduje się zapis nieba usnutego gwiazdami na północnej półkuli. Domowe planetarium będzie wspaniałym prezentem dla dziewczynki i dla całej rodziny.

Mapka Zdrapka  

Mapka Zdrapka to ilustrowana, bardzo kolorowa mapa zdrapka. Jest prostą, przyjemną rozrywką integracyjną, dzięki której dziewczynka zgłębi wiedzę o swoim kraju i jego kulturze. Jej design nawiązuje do kultury słowiańskiej, więc znalazło się tutaj wiele etno-wzorów. Na mapie zostali przedstawieni najwięksi polscy podróżnicy, reportażyści, odkrywcy oraz himalaiści, łącznie 21 wspaniałych osobowości. Wśród nich znalazły się postaci takie jak Martyna Wojciechowska, Tony Halik, Elżbieta Dzikowska, Henryk Arctowski, Jerzy Kukuczka oraz fascynująca postać Aleksandra Doby - polskiego zdobywcy i podróżnika, który trzy razy przepłynął Ocean Atlantycki kajakiem. Mapka Zdrapka kryje również cały szereg zabytków i cudów natury z całej Polski: Zamek w Malborku, Osada w Biskupinie czy Szlak Architektury Drewnianej w województwie podkarpackim to tylko nieliczne z nich. Ponadto w zestawie znajduje się zestaw naklejek oraz książeczka, w której opisano polskie cuda natury, ciekawostki zabytki oraz pomysły na zabawy. To świetny pomysł na prezent na Komunię dla dziewczynki, który pozwoli jej lepiej poznać własną ojczyznę.

Oryginalny prezent na Komunię dla dziewczynki

Dron latający Syma X5HW 

Co prawda dron to bardziej ,,chłopięcy” gadżet, ale myślimy, że nie jedną dziewczynkę też mógłby zainteresować, szczególnie, jeśli wyposażony został w kamerę i aparat do robienia zdjęć z lotu ptaka. Drony są to bardzo modny i interesujący prezent dla dziecka. Pozwalają na kierowanie robotem w powietrzu, a nawet nagrywanie filmów i robienie zdjęć. Wybierając dron na prezent dla Komunię warto wybrać taki, który będzie łatwy w obsłudze i przeznaczony dla początkujących, ponieważ obsługa profesjonalnego drona wymaga nie lada wprawy i ćwiczeń. Syma X5HW to solidny model. Osłony śmigieł świetnie zapobiegają uszkodzeniu czyli również silników. Oświetlenie zamontowane w dolnej części ramion drona, ułatwia pilotaż przy niesprzyjającej pogodzie, po zmroku lub przy słabym świetle. Ponadto w tym dronie wykorzystano 6-osiowy żyroskop, który umożliwia zachowanie precyzyjnej stabilności podczas lotu. Przekłada się to na szybszą naukę pilotażu dronem i daje więcej przyjemności podczas lotu.

Więcej pomysłów na Prezent na Komunię dla Dziewczynki znajdziecie w naszej zakładce Prezent na Komunię dla dziewczynki. Jeśli zastanawiacie się także, jaki Prezent na Komunię dla Chłopca podarować - koniecznie przeczytajcie nasz wpis na blogu dotyczący tego tematu.