Radiometr Crookesa - doskonała imitacja Powiększ

Radiometr Crookesa

1 Opinie

5092

Nowy

  • Radiometr Crookesa
  • Oryginalny radiometr na wzór Crookersa
  • Wiatrak wewnątrz bańki zaczyna się ruszać w świetle
  • Wysokość: ok. 20 cm

Więcej informacji

129,00 zł

brutto
Paczkomaty 24/7 24h Darmowa
Kurier InPost 24h Darmowa
Kurier GLS 24h Darmowa
Poczta Polska 48h Darmowa

Ostatnie sztuki
Pośpiesz się ze złożeniem zamówienia

Jeżeli udało Wam się znaleźć na karcie tego produktu, z pewnością dzielicie się na dwie grupy. Pierwsza zadaje sobie pytanie: "Skąd oni wzięli młynek Crookesa?". Druga natomiast: "Co to kurde jest radiometr Crookesa?". Pierwszej grupie powinna wystarczyć odpowiedź, że mamy swoje źródła, drugiej natomiast spieszymy z krótką odpowiedzią. Najprościej rzecz ujmując, przyrząd ten służy do pomiaru intensywności światła. W 1873 roku, wesoły i bardzo mądry pan fizyk Wiliam Crookes, twierdził, że światło wywiera ciśnienie na powierzchnię, na którą pada. Okazało się, że gdy na skonstruowany przez niego radiometr padają promienie słońca, wiatrak znajdujący się w środku, zaczyna nabierać obrotów i porusza się coraz szybciej, w zależności od tego, jak bardzo został naświetlony. Po zamknięciu źródła światła, wiatraczek wewnątrz radiometru zatrzymywał się.

Do czego obecnie służy taki przyrząd? Doskonale wygląda na prezesowskim biurku! Opracowania Crookesa przyczyniły się do rozwoju badań nad związkiem ciśnienia i światła, a jego przyrząd dosyć szybko został zastąpiony przez kolejne modele. Jednak to Crookes opracował prototyp, który świetnie działa do dziś i robi dosyć spore wrażenie. Podaruj go szefowi, mężowi który właśnie dostał awans lub postaw na własnym biurku!

Specyfikacja:

  • Radiometr Crookesa
  • Oryginalny radiometr na wzór Crookersa
  • Wiatrak wewnątrz bańki zaczyna się ruszać w świetle
  • Wysokość: ok. 20 cm
Oceń 
2019-09-06

Radiometr

Super!

Napisz opinie! !

Napisz opinie

Akceptuję
Rozdajemy ciasteczka każdemu kto odwiedzi naszą stronę zgodnie z Polityką Cookies! Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.