Modele 3D Ugears Pojazdy

4 Opinie

Nowy

  • Modele 3D Ugear Pojazdy
  • Traktor
  • Przyczepa
  • Ciężarówka
  • Kombajn
  • Lokomotywa

Więcej informacji

79,00 zł

brutto
Paczkomaty 24/7 24h 12,00 zł
Kurier GLS 24h 12,00 zł
Poczta Polska 48h 12,00 zł

Modele 3D UGEARS to unikatowe, konstrukcyjne perełki, które przyciągają uwagę swoim designem i wykonaniem: od prostych, składających się z kilku elementów konstrukcji, po te najbardziej złożone. Trójwymiarowe modele ruchomych mechanizmów, kojarzą się z wnętrzami szwajcarskich zegarów, pierwszych maszyn parowych lub pojazdów. Wszystkie zestawy są  gotowe do samodzielnego złożenia i uruchomienia. Każdy element układanki, dodaje się bez użycia kropli kleju i bez używania specjalistycznych narzędzi modelarskich, korzystając z dołączonej instrukcji w języku polskim. Zdecydowana większość modeli 3D od UGEARS, funkcjonuje jak żywe mechanizmy, łącząc w sobie tym samym wielką pasję tworzenia i zamiłowanie do estetyki.  


Traktor

Model 3D traktora od UGEARS to terkoczące wspomnienia z dawnych lat świetności techniki. W modelu nie wykorzystano żadnych elementów elektronicznych. Aby puścić model w ruch, wykorzystano precyzyjne elementy złożone w jeden model, napędzane przez silnik z gumkami... Po złożeniu i odapleniu traktora, użytkownik ma dużą satysfakcję i frajdę. Wszystkie dźwignie przełączają się jak w prawdziwym traktorze. Z biegu „na luzie”, możemy wrzucić bieg „naprzód” i ruszyć w wymyślone pole do obsiania! Jest również opcja wrzucenia biegu „sportowego” i szybkiego przejazdu wyznaczonej trasy.

 
Model do samodzielnego złożenia, bez użycia kleju.
Rozmiar złożonego modelu: 20,1 x 8,7 x 13,7 cm
Wielkość pojedynczego opakowania: 37 x 17 x 3 cm
Ilość części: 97
Ciężarówka UGM-11

To jeden z najnowszych, mechanicznych modeli od UGEARS. Złożenie całośći trwa około godziny, ale w nagrodę otrzymujemy gadżet, która z pewnością zachwyci największych fanów modeli mechanicznych. Ciężarówka została wyposażona w czterocylindrowy silnik napędzający przekładnię. Ta z kolei przekazuje napęd bezpośrednio do skrzyni biegów, sprzężoną z silnikiem systemem przekładni zębatych. Model to świetny przykład kombinacji zegarmistrzowskiej precyzji i wykorzystania napędu na parę.

Biegi zmieniamy dzięki dźwigni, umieszczonej z boku ciężarówki. Możemy zmienić nią kierunek jazdy i włączyć tzw. „luz”. Gumowy napęd silnika nakręcany jest za pomocy dźwigni, umiejscowionej na w górnej części modelu. Włącz silnik na luz, aby zobaczyć jak pracują cztery tłoki silnika, poruszając się w cylindrach ciężarówki. W kabinie kierowcy znajduje się w pełni działająca kierownica, osadzona na kolumnie, która łączy kierownicę z drążkami sterowniczymi i zawieszeniem kół. Uwaga! Pedał gazu w kabinie działa! Całość zaprojektowano i wykonano tak, aby oglądająca osoba mogła podziwiać złożoność i precyzję ruchomych elementów.

 
Wielkość złożonego modelu: 34 x 12 x 12 cm
Wielkość pojedynczego opakowania: 37 x 17 x 4 cm
Ilość części: 420


Przyczepa

Ciągnik, jak nazwa wskazuje, musi coś za sobą ciągnąć! Dlatego w naszym zestawie modeli znajduje się również przyczepa. I to nie byle jaka, bo w pełni wyposażona! Znajdziemy na niej widły, szuflę, a nawet wiadro i miotłę. Boczna burta jest otwierana, jak w prawdziwej przyczepie. Wystarczy naciśnąć dźwignię na przodzie przyczepy, aby spowodować uchylenie się jej platformy dla szybkiego i prostego rozładunku. Przyczepa jest całkowicie kompatybilny z modelem traktora.


Wielkość złożonego modelu: 21 x 10 x 10 cm
Rozmiar pojedynczego opakowania: 37 x 14 x 3 cm
Ilość elementów: 68Kombajn

Klasyczny kombajn żniwny od UGEARS jest modelem, który doskonale prezentuje się jako wzór mechanicznego cuda modelarstwa. Gdy pojazd porusza się do przodu, bęben żniwny zaczyna kręcić się jak w prawdziwym kombajnie. Model 3D wyposażono również w specjalny schowek, otwierany przy pomocy dźwigni znajdującej się po lewej stronie kierowcy. Po drugiej stronie kabiny natomiat, znajduje się „hamulec ręczny”, utrzymujący skutecznie kombajn w miejscu. Zwolnienie ręcznego uruchomi ponownie model. Gumowy silnik pojazdu nakręca się poprzez pokręcanie do tyłu dużego koła tylnego.

Wielkość złożonego modelu: 27 x 16 x 13 cm
Wielkość pojedynczego opakowania: 37 x 17 x 3 cm
Ilość części: 154Lokomotywa z węglarką

"Stoi na stacji lokomotywa, ciężka, ogromna i pot z niej spływa...". Model Lokomotywy od UGEARS 460 z węglarką to zestawienie wszystkich dotychczasowych technicznych rozwiązań,  stosowanych w poprzednich modelach, ale również innowacje. Model 3D zachowuje realistyczny design i unikalne walory modeli najwyższej klasy. Precyzyjnie obracające się koła zębate, tłoki i koła, przenoszą nas w czasy XIX-wiecznej myśli technicznej, gdy lokomotywy parowe były w samym centrum rozwoju przemysłowego. W tym czasie wygrywał ten, który posiadał bardziej wydajną technologię.

Lokomotywa posiada największą liczbę elementów wśród wszystkich dostępnych modeli od UGEARS i wymaga cierpliwości i dokładności podczas składania. Po całkowitym złożeniu, model prezentuje się imponująco.

Koła zamachowe i zębatki, rozpędzają lokomotywę na odległość do 5 metrów. Długość i prędkość jazdy zależą od siły nakręcenia silnika gumowego, napędzanego prze 12 gumowych naciągów. Aby wprawić lokomotywę w ruch, wystarczy zwolnić dźwignię, położoną tuż przy kabinie maszynisty. Podczas pracy lokomotowywy, widać funkcjonujące tłoki i przekładnie, można dosłownie wejrzeć w sam środek tej pracującej maszyny, napędzanej przez parę. Uchylny dach kabiny maszynisty i drzwiczki pozwolą wejrzeć w elementy kierowania maszyną.

 
Wielkość lokomotywy: 31,5 x 10 x 12,5 cm
Wielkość węglarki: 16 x 9 x 11,5 cm
Wielkość pojedynczego opakowania: 37 x 17 x 4 cm
Ilość części: 443


Tramwaj na szynach

Nie każdy wie, że to właśnie tramwaj został pierwszym środkiem komunikacji miejskiej. Model UGEARS inspirowany jest pierwszymi tramwajami i kolejkami szynowymi i jest zdecydowanie najbardziej archaicznym modelem z całej kolekcji. Co ciekawe, tramwaj ma wewnątrz specjalny schowek – który może np. przekazać ukrytą wiadomość na drugi koniec stołu.

Tramwaj napędza gumowy silnik, ale możemy również podnieść w górę podpórki z jednej strony torowiska. Jeżeli podniesiemy podpórki z obu stron – możemy utworzyć most z torami.
Pantograf tramwaju podnosimy natomiast dźwignią, napędzaną przez gumowy silnik głównym. Tramwaj wyposażono w dźwignię startową, dźwignię zmiany kierunku jazdy i dźwignię hamulca, a także wyjście awaryjne na dachu modelu.

 

Wielkość złożonego modelu: 77 x 7 x 16 cm
Wielkość pojedynczego opakowania: 37 x 17 x 3 cm
Ilość części:
154Oceń 
2017-11-07

Ugear

Modele wydają się być trudne do złożenia, a wcale tak nie jest. Trzeba się oczywiście nad nimi pokłonić, ale właśnie o to chodzi. No i działające mechanizmy - bajka.

Oceń 
2017-07-12

Fajny model

Też ciężarówka - polecam również.

Oceń 
2017-05-12

Lokomotywa

Ja mam lokomotywę i podobne wrażenia.

Oceń 
2017-05-05

Ciężarówka

Zamówiłem model Ciężarówka i muszę przyznać że bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Fajnie się skłąda ale jeszcze większa frajda jest z działającego mechanizmu. No i przyzwoicie to wygląda po złożemniu.

Napisz opinie! !

Napisz opinie

Modele 3D Ugears Pojazdy

Modele 3D Ugears Pojazdy