Triops z Triasu - zestaw startowy Powiększ

Triops z Triasu - zestaw startowy

509

Nowy

 • Triops z Triasu - zestaw startowy (Triassic Triops Kits - Starter Set)
 • Zawiera podstawowy sprzęt do hodowli Triopsów
 • Jedzenie
 • ok 30 jaj
 • Termometr
 • Pojemnik plastikowy
 • Dla dzieci w wieku powyżej 8 lat

Więcej informacji

35,00 zł

brutto
Paczkomaty 24/7 24h 12,00 zł
Kurier InPost 24h 12,00 zł
Kurier GLS 24h 12,00 zł
Poczta Polska 48h 12,00 zł

Wieki przed tym jak Raquel Welch biegała po plaży w bikini, morza naszej planety zamieszkiwały te trójokie stwory. To prawdziwy cud natury że udało im się przetrwać 200 milionów lat do dzisiaj. Stało się to dzięki umiejętności tych zwierząt do przejścia w stan anabiozy. Pomimo sędziwego wieku mają się wspaniale, a teraz możesz je hodować we własnym domu. W odpowiednich warunkach (zapewnij im ciepło) możesz doprowadzić, że wylęgną się z jaj już po 24 godzinach (przy niższej temperaturze może im to zająć nawet do 2 tygodni). Te stwory to bezwzględne drapieżniki, które pożrą wszystkie inne żyjące w akwarium istoty (przypadki kanibalizmu są powszechne) i podwajają swój rozmiar każdego dnia zanim osiągną ostateczną długość ok. 5 cm. Pełną dorosłość osiągną po 3-4 tygodniach i żyją od 20 do 70 dni (jeśli uda im się uniknąć innych głodnych Triopsów). Cofnij czas dzięki tym niewiarygodnym zwierzakom.

Informacje o Triopsach dla ciekawskich:
Triopsy z Triasu
Triopsy to stworzenia przypominające miniaturowe kraby. Jaskrawe kolory Triopsów spowodowane jest hemoglobiną zawartą w ich krwi oraz ciemnym zielono-niebieskim barwnikiem występującym w tkance łącznej. Zwane są brachiopodami (skrzelostopymi) ponieważ pozyskują tlen z wody właśnie przez wypustki w dolnej części ciała. Małe przechodzą szybko przez szereg stadiów larwalnych, zrzucając za każdym razem za mały chitynowy pancerzyk. Dorosłe osobniki mogą dopełnić swojego cyklu życiowego w czasie krótszym niż 30 dni. Triopsy znajdują się w ciągłym ruchu, zaś kiedy jedzą wykonują całą gamę skomplikowanych figur akrobatycznych takich jak np. pływanie do góry nogami- w takiej pozycji Triops może zagarniać pokarm do pyszczka dzięki swoim licznym odnóżom.

Jaja triopsów które otrzymasz wyprodukowane zostały na specjalnych wodnych feramch, chociaż w naturze Triopsy zamieszkują większość stawów świata. Stawy te wysychają raz na jakiś czas w wypadku suszy. Co prawda dorosłe osobniki giną w takich wypadkach, ale embriony pozostają w stanie anabiozy aż do kolejnego deszczu- wtedy jaja się wykluwają. Triopsy występują między innymi w Japonii, Rosji, zachodniej Ameryce Północnej, Australii oraz - chociaż rzadziej - w Ameryce Środkowej i Południowej, na Jamajce, Hawajach, Wyspach Galapagos oraz w Indiach.

Triopsy z Triasu

Skąd jaja wiedzą kiedy wejść w stan anabiozy? Cóż, wiadomość o tym pochodzi od matki. Ta "wiadomość" hamuje rozwój jaja kiedy ma ono 13-27dni. W ten sam sposób jajo wie kiedy zacząć się ponownie rozwijać. "Wiadomość" przekazana najprawdopodobniej za pomocą chemicznej substancji, zatrzymuje dla Triopsów zegar biologiczny.

Zestaw startowy:
 • Triops z Triasu - zestaw startowy (Triassic Triops Kits - Starter Set)
 • Zawiera podstawowy sprzęt do hodowli Triopsów
 • Jedzenie
 • ok 30 jaj
 • Termometr
 • Pojemnik plastikowy
 • Dla dzieci w wieku powyżej 8 lat

Napisz opinie

Triops z Triasu - zestaw startowy

Triops z Triasu - zestaw startowy

Akceptuję
Rozdajemy ciasteczka każdemu kto odwiedzi naszą stronę zgodnie z Polityką Cookies! Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.