21 i 22 stycznia to wyjątkowe dni – Dzień Babci i Dzień Dziadka. Sprawmy, aby w tym czasie na ich twarzach zagościł szczególny uśmiech i wzruszenie.


Przygotowaliśmy dla Was kilka pomysłów na prezent dla Babci i Dziadka, które na pewno ich zachwycą i przy każdym użyciu, przypomną ukochanego wnusia albo wnuczkę. Jako, że inny prezent wypada dać dziecku, a inny już dorosłemu wnukowi – listę podzieliliśmy na dużych i małych. Zobaczcie, co przygotowaliśmy.

Pomysły na prezent na Dzień Babci i Dziadka od młodszych wnuków


Mali wnuczkowie zazwyczaj przygotowują drobne upominki samodzielnie i takie też na pewno najbardziej ucieszyłyby Dziadków. Do przepięknej laurki namalowanej przez Twoje dziecko może dołączyć któryś z przydatnych poniższych drobiazgów:

Zaparzacz do herbaty Kotek – Babcia jest fanką picia herbat lub naparu z ziół? W takim razie zachwyci ją ten słodki zaparzacz w kształcie kotka. Wsypuje się do niego łyżeczkę suszonych liści, po czym zanurza w wodzie w kubku. Podczas parzenia kotek będzie sympatycznie wyglądał z kubka. Do zaparzacza można także dobrać fantastyczną Szklankę Kociary, która zamiast typowego ucha ma... koci ogon!

Drapaczka Teleskopowa – wiadomo, że starość to radość, ale sprawność nie zawsze taka, jak kiedyś. Problem, gdy coś zaswędzi na plecach, a nie ma pomocnej dłoni w pobliżu. Tutaj z pomocą przychodzi Teleskopowa Drapaczka, która rozciąga się do 70 cm i zawsze jest pod ręką. Dziadek będzie zachwycony, a i Babcię trochę wyręczy. Dla fanów kotów mamy także Kocią drapaczkę.

Minutnik Kotek - wygląda przeuroczo i będzie bardzo pomocny w kuchni. Babcia już nie będzie musiała ciągle zerkać na zegar i martwić się, aby nie przegapić wyjęcia biszkoptu z piekarnika. Ten sympatyczny kociak zrobi to za Nią! Wystarczy, że ustawi go na odpowiedni czas: 15, 25, 30 czy nawet 60 minut, a on swoim dźwiękiem poinformuje, że już czas zająć się potrawą. Więcej magicznych prezentów dla Babci przedstawiliśmy we wpisie na blogu Prezent dla Babci.Co na Dzień Babci i Dziadka od starszych wnuków?

Od starszych nie wymaga się już, co prawda ręcznie namalowanej laurki dla Dziadka, ale praktyczny upominek na pewno sprawi Dziadkom radość i będzie im przypominał o Waszej miłości i wdzięczności. Oto, co mogą podarować Babci i Dziadkowi starsi wnukowie:


Pojemnik na chusteczki Big Moai – chusteczki w domu to obowiązkowy rekwizyt. Nigdy nie wiadomo, kiedy będą akurat potrzebne: coś się wyleje, ktoś kichnie, okulary się ubrudzą. Ważne, aby zawsze były pod ręką. Problem jednak w tym, że niekoniecznie ich opakowanie pasuje do wystroju wnętrza. Mamy na to idealne rozwiązanie! Pojemnik na chusteczki Big Moai jest przepiękną rzeźbą przypominającą posągi z Wyspy Wielkanocnej, ale co najważniejsze, można ukryć w niech pudełko z chusteczkami tak, aby móc je później swobodnie wyciągać... z nosa figury! To fantastyczny prezent na Dzień Babci i Dziadka, który rozbawi ich do łez.

Zestaw do parzenia kawy Coffeemagedon - czy do zaparzenia pysznej kawy trzeba mieć drogi ekspres? Wcale nie! Coffeemageddon to fantastyczny zestaw złożony z kubka i drippera, dzięki któremu zaparzysz aromatyczną małą czarną bez fusów. Można zabrać go wszędzie – wystarczy zmielona kawa, wrzątek i papierowy filtr. Ten gadżet o oryginalnym nadruku bęzie super prezentem dla Babci i Dziadka.

Wieczny Kalendarz Magnetyczny – oryginalny kalendarz na rok... każdy! Dokładnie tak! Wieczny Kalendarz ustawia się samodzielnie, więc można go dopasować do każdego roku: 2020, 2025 czy nawet 2060! To idealny prezent dla Babci, która lubi wiedzieć, jaki mamy dziś dzień!

Karty Piatnik – Dziadek uwielbia grywać w karty i nie ma sobie mocnych? To będzie dla niego super prezent na Dzień Dziadka! Pudełko zawiera dwie talie kart idealnych do brydża, pokera czy remika. Przeczytaj także kolejny wpis, aby znaleźć idealny prezent dla Dziadka.

Fartuszek TU RZĄDZI BABCIA – to, że Babcia rządzi w kuchni prawie w każdym domu, nie ulega wątpliwości. Zapewne nigdy nie wyjechałeś od niej głodny i bez zapakowanego ciasta na wynos. Teraz możesz Babcię oficjalnie uhonorować tytułem Królowej Kuchni i podarować jej na Dzień Babci ten oto fioletowy fartuszek kuchenny.
Prezent na Dzień Babci i Dziadka