Gra Minecraft stała się popularna na całym świecie i wciąż dołączają do niej nowi gracze. W większości jej zwolennikami są młodsze dzieci, stąd im na pewno nie trzeba wyjaśniać, o co chodzi w Minecrafcie. Jednak dla tych nieco starszych i niewtajemniczonych przygotowaliśmy poniżej małą ściągawkę. Do tego na deser stworzyliśmy zestawienie najlepszych gadżetów Minecraft, które będą idealnym prezentem dla gracza.

Minecraft – o co chodzi w grze?

Minecraft o komputerowa gra survivalowa, którą wymyślił Markus Persson. Aktualnie rozwijana jest przez szwedzkiego producenta gier – studio Mojang. Ta niezwykła gra pozwala graczom budować i niszczyć obiekty położone w losowo generowanym świecie gry. Gracz Minecrafta ma możliwość atakowania napotkanych istot, zbierania surowców, ale również wytwarzania przedmiotów. Minecraft jest grą bez określonych celów – najważniejsze jest przetrwanie w wyimaginowanym świecie sześcianów. Gra daje nieograniczone możliwości w modyfikowaniu i eksplorowaniu świata wirtualnego. Idea Minecrafta to budowa oraz niszczenie obiektów składających się bloków – kultowych już wcześniej wspomnianych sześcianów. Przedstawiają one między innymi zwierzęta, budynki, kamienie, trawę, ziemię, drewno czy nawet wodę – wszystko, dosłownie wszystko w sześcianach!

Zielony mob Creeper - największa maskotka gry

Creeper nazywany w grach konsolowych także jako Czychacz to zielony, niemal bezgłośny potwór, który potrafi zastawiać zasadzki. To największa maskotka całej gry. Jest też jej znakiem rozpoznawczym. W przeciwieństwie do zoombie i szkieletów nie płonie w dzień. Zielony mob Creeper interesuje się graczem Minecraft wtedy, gdy ten znajduje się w jego pobliżu. Następnie zielony mob zaczyna za nim iść. Creeper idealnie rozpoznaje wszelkie przeszkody, które potrafi omijać. Ale to nie jedyne jego zdolności! Jest na tyle inteligentny, że potrafi przejść nawet najbardziej trudne korytarze podążając za graczem. Aby uniknąć zetknięcia się z Creeperem najlepiej uciec z obszaru jego zainteresowania. A na koniec ciekawostka! Creepery strasznie boją się kotów i od nich uciekają! Tak więc kocie towarzystwo jest dla Ciebie-gracza Minecraft znakomitą ochroną przed tymi potworami.

Gadżety z Creeperem na prezent w Toys4Boys!

W Toys4Boys znajdziecie kilka ciekawych gadżetów z motywem Creepera z Minecraft. Do wyboru jest „sześcianowy” zielony kubek Creeper, Poduszka dwustronna Creeper i TNT, Zielony koc oraz Ręcznik kąpielowo-plażowy 3D również z maskotką gry. Zobaczcie sami!

Piankowy Kilof rodem z pikselowego świata Minecraft

Kilof to jedno z ważniejszych narzędzi w grze Minecraft. Wykorzystuje się go do wydobywania większości materiałów. Zaklęte diamentowe kilofy ukryto w miastach i statkach Endu. Niestety nie dużego prawdopodobieństwa na ich znalezienie, ponieważ tylko 13%. Na szczęście w Toys4Boys mamy kilof idealnie imitujący ten z Twojej ulubionej gry Minecraft! Kilof wykonany został z pianki EVA i ma aż 45.5 cm długości i 34.5 cm szerokości. Jego końcówka jest w kolorze turkusowym – identycznie, jak w grze. Kilof Minecraft to super element stroju czy przebrania.

A czym jest TNT w grze Minecraft?

TNT to ładunek wybuchowy, którego eksplozja przypomina eksplozję Creepera czy ognistej kuli. Gdzie możnemy go znaleźć? W piramidzie lub pod pokojem skarbów. Według informacji jest tam 9 sztuk. Występują jako pułapki. Dwa bloki TNT kryją się również w leśnym dworze w pokoju z fałszywym portalem do kresu. Należy zachować jednak dużą ostrożność, bo TNT wybucha! Pewnie zastanawiacie się, do czego służy TNT? Dzięki niemu wydobywanie kamienia jest znacznie łatwiejsze i szybsze! Ale żeby nie było tak pozytywnie, to niestety ładunek niszczy nieodwracalnie wiele surowców i przedmiotów. Jednak, aby go podpalić musi dojść do kontaktu z ogniem, lawą bądź też należy wystrzelić w niego płonącą strzałę.

W Toys4Boys mamy także super gadżety z czerwonym ładunkiem TNT i pochodnią Torch Light!

Kubek albo poduszka z TNT z kultowej gry Minecraft to idealny pomysł na prezent dla chłopca, który jest fanem gry! Kubek został wykonany z najwyższej jakości tworzywa sztucznego, nie zawiera BPA. Jest bezpieczny dla dzieci powyżej 3 roku życia. Jego nietypowy kształt sześcianu sprawia, że wyróżnia się wśród typowych kubków. Do tego pomieści aż 290 ml ulubionego napoju. A dla fanów Torch Light mamy także Bidon Minecraft przedstawiający pochodnię. Jest całkowicie w kształcie prostopadłościanu (jak przystało na Minecraft) i pomieści aż 650 ml soku albo wody!

Więcej gadżetów Minecraft znajdziecie w naszej zakładce Gadżety Minecraft i Gadżety dla graczy.