Osiemnaste urodziny to jedne z najbardziej znaczących dni w życiu człowieka. Przekracza się wtedy próg dzielący dzieciństwo z dorosłością. Oczywiście nie świadczy to, że dziecko od razu dojrzewa i z dnia na dzień zachowuje się jak dorosły. Na to potrzeba zdecydowanie więcej czasu. Jednak data ukończenia 18. urodzin jest wyjątkowa z wielu powodów: od tego dnia otrzymuje się przywilej głosowania w wyborach, możliwość zdawania egzaminu na prawo jazdy, a także... pozwolenie na legalne spożywanie alkoholu – oczywiście w rozsądnych ilościach ;) Tak więc sami widzicie, że 18. urodziny należy obchodzić z dużą pompą, bo jest co świętować! A jak impreza, to i... prezenty! Niełatwo jest znaleźć fajny prezent na osiemnastkę, ale my Ci w tym pomożemy!

Co na prezent na 18. dla dziewczyny?

Bombka Szklanka na urodziny

Ta szklanka poza tym, że ma świetny design bomby, jest również funkcjonalna. Należy wlać do niej ulubiony zimny (lepiej kilkuprocentowy napój!), włożyć słomkę i cieszyć się smakiem ulubionego drinka prawie, jak na egzotycznej praży w tropikach! I w dodatku, jak stylowo prezentuje się w dłoni! Zdecydowanie efektowniej niż kufel albo kieliszek. Żadna palemka ani parasolka w drinku nie doda takiego blichtru, jak Bombka Szklanka. To super pomysł na prezent na 18 dla dziewczyny.

Prezent na osiemnastkę dla niego i dla niej

Kieliszek do wina XXL na osiemnaste urodziny

Kieliszek do wina nie jest zwykłym szkłem wyjętym z kredensu na wyjątkowe okazje. To szkło wypełnione wytrawnym winem (słodkie wino jest dla słabych, a Ty przecież jesteś wytrawnym graczem) przenosi w zupełnie inny wymiar picia alkoholu. Kieliszek do wina XXL na 18 urodziny został stworzony z wysokiej jakości szkła. Nadrukowano na nim liczbę, która olśniewająco mieni się blaskiem szczęśliwego posiadacza. A wokół wiadomo - gwiazdy, jak na osiemnastkową gwiazdę przystało! Przejdźmy jednak do tego, co najważniejsze, czyli ile alkoholu pomieści to cudo – aż 640 ml! Nie jest to co prawda cała buteleczka, ale jej zdecydowanie większa część. Tak więc Wasze zdrowie!

Brokatowy Kubek dla Osiemnastolatków

Wyjątkowy kubek, który podczas codziennego picia kawy czy herbaty będzie przypomniał, jaki to zaszczyt budzić się w gronie dorosłych. Kubek wyróżnia nadrukowana złota korona i liczba 18. Ponadto brokatowy napis będzie życzył każdego dnia Wszystkiego najlepszego, co jest gwarancją dobrego dnia, nawet jeżeli za oknem plucha. Wykonany z wysokiej jakości ceramiki, dzięki czemu będzie służył solenizantowi nawet w kolejnych latach.

Trafiony prezent na 18 dla dziewczyny, który będzie funkcjonalny

Żarówka Szklanka na 18 urodziny

Ta szklanka bardzo nietypowy kształt, bo wygląda, niczym... klasyczna żarówka! I to wcale nie jakaś tam energooszczędna czy LED, ale stara poczciwa żarówka, którą nieco starsi mogą jeszcze pamiętać. Ten gadżet to zdecydowanie trafiony prezent na 18 dla dziewczyny. Szklanka na 18 urodziny nie tylko ma super wygląd klasycznej żarówki, ale jest także bardzo praktyczna. Świetnie sprawdzi się jako prezent dla chłopaka na urodziny. Po włożeniu kolorowej (papierowej oczywiście!) słomki, wlaniu mocnego drinka lub napoju – można poczuć się, jak na egzotycznych wakacjach. To najlepszy pomysł na prezent na 18 dla dziewczyny, ale chłopakom też może się spodobać.

Najlepszy prezent dla chłopaka na 18.

Kufel do piwa – Od dziś legalne piwo – 18-tka

Czy można inaczej uczcić wejście do grona dorosłych niż stylowym kuflem ziemnego piwa (albo czymś mocniejszym!)? Odpowiedź chyba jest jednoznaczna :) Dlatego też stworzono wyjątkowy prezent dla chłopaka na 18. urodziny – Kufel do piwa przypominający, że ,,Od dziś legalne piwo”. Obojętnie, czy podarujesz go bratu czy kumplowi – na pewno będzie zadowolony! Kufel do piwa zdecydowanie przyda się się podczas meczów albo grilla w upalny wakacyjny wieczór. A chmielowy trunek jak z niego smakuje... mniam!

Kufel na prezent na 18. urodziny został stworzony z wysokiej jakości szkła. Jest przezroczysty, ale w środku znajduje się ciekawa wkładka, która imituje schłodzone piwo o złotawej barwie ze smakowitą pianką. To wszystko zapakowane zostało w urodzinowy kartonik, więc może stanowić super pomysł na prezent na 18. dla chłopaka. Co najważniejsze – pomieści aż 500 ml najlepszego piwa, który od dzisiaj osiemnastoletni kumpel czy brat będzie mógł już legalnie popijać.

A może masz ochotę na więcej inspiracji prezent na osiemnastkę? W takim razie koniecznie zajrzyj do naszej kategorii Prezent na 18. urodziny.