Czy wysyłanie Bliskim kartek nie kojarzy się ze Świętami Bożego Narodzenia? Oczywiście, że tak!

Kartki świąteczne do pobrania DIY

W Polsce tradycja składania życzeń w tradycyjny sposób sięga już ponad 100 lat. Na początku wysyłano czarno-białe kartoniki. Na pierwszej stronie znajdował się adres, zaś na drugiej wpisywano życzenia. Po odzyskaniu niepodległości przez nasz kraj, zaczęły pojawiać się ręcznie malowane pocztówki, które od razu zyskały dużą popularność. Kartki odgrywały dużą rolę w okresie II wojny światowej, gdyż za ich pośrednictwem ludzie dodawali sobie wzajemnie otuchy oraz ostrzegali przed zagrożeniem. Po okresie PRL-u i transformacji lat 90. kartki świąteczne ponownie przeżywały swój renesans.

Od kilkunastu lat gest składania sobie życzeń na odległość ulegał przeobrażeniom: najpierw telegramy, potem kartki pocztowe, następnie SMSy oraz telefony, maile i wiadomości za pośrednictwem mediów społecznościowych. A jak jest dziś?

Dzisiaj tradycja wręczenia czy też wysyłania kartek powraca! I to w jakim stylu! Zarówno w sklepach, jak i w Internecie możecie znaleźć mnóstwo fajnych motywów.

Kartki świąteczne do wydrukowania

Zobaczcie, jakie kartki my dla Was przygotowaliśmy! Nie znajdziecie takich w żadnej księgarni! Pobierzcie je, wydrukujcie i zaskoczcie swoich bliskich nietypowymi życzeniami!

Jeśli jeszcze nie macie prezentu dla Bliskiej osoby, zajrzyjcie szybko do naszej świątecznej zakładki w poszukiwaniu inspiracji na prezent na Święta.
Kartka świąteczna dla fanów pandy


Kartka świąteczna dla fanów mopsówKartka świąteczna dla łasuchów i fanów czekoladyKartka świąteczna dla fanów kotów


Kartka świąteczna dla Niegrzecznych Chłopców

Kartka świąteczna dla Słodziaków